Her får du mer informasjon om møtet i KOMMUNESTYRET den 30.10.2019, som saksliste, sakskart, protokoll og liste over frammøtte representanter.
Clear
     
 

Møte i KOMMUNESTYRET den 30.10.2019

KOMMUNESTYRET
30.10.2019   11:00 - 13:28
Utvalg:KOMMUNESTYRET
Dato:30.10.2019   11:00 - 13:28
Møtested:Herredshuset, Moelv
Status:Møtet er ferdig protokollert

Saksliste

  • Godkjenning av møteprotokoll Hoveddokument 247KB

    056/19 - 19/40663 - Godkjenning av møteprotokoll

    Journaldato: 15.10.2019  2 dokumenter
    Brevdato: 14.10.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Organisasjons- og administrasjonsseksjonen
    Saksbehandler: Inger Lise Østerhagen

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:
    Protokoll fra kommunestyrets møte den 18.09.2019 godkjennes.



    Behandling

    Votering:
    Enstemmig vedtatt som innstilt.

  • Kommunestyrevalget i Ringsaker kommune 2019 - godkjenning av valget Hoveddokument 392KB
    Brevdato: 20.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Organisasjons- og administrasjonsseksjonen
    Saksbehandler: Mai Britt F. Johansen

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:
    Kommunestyrevalget 2019 i Ringsaker kommune godkjennes slik det går fram av Valgprotokoll for valgstyret i Ringsaker kommune, Innlandet fylke, datert 11.9.2019, dog med følgende endring:

    • Kandidat nummer 3 på Rødts liste, Niclas Svendsen, strykes da han ikke sto innført i folkeregisteret som bosatt i Ringsaker kommune på valgdagen.

    • Vararepresentant nummer 3 og 4 for Rødt rykker opp en plass på listen.

    • Irja-Lena Østberg Torgersen kommer inn som 4. vararepresentant for partiet Rødt.



    Behandling

    Votering:
    Estemmig vedtatt som innstilt.

  • Valg av formannskap for perioden 2019-2023 Hoveddokument 473KB
    Brevdato: 23.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    1.) Som faste representanter i Ringsaker formannskap for perioden 2019 - 2023 velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    Ap

    Atle Strand

    Ap

    Siv Mali Høyby

    Ap

    Bernt Torp

    Ap

    Karianne Pettersen Hoel

    SV

    Christian Haugen

    MDG

    Thomas Eriksen

    Sp

    Odd-Amund Lundberg

    Sp

    Kjersti Røhnebæk

    Sp

    Trude Hustad

    PP

    Helge Vestheim

    FrP

    Lars Svendstad

    H

    Kai Ove Berg

    2.) Som vararepresentanter i Ringsaker formannskap for perioden 2019 - 2023 velges:

    velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Willy Kroken

    Ap

    1. Anne Lene Jonassen

    Ap

    1. Anders Nybakken

    Ap

    1. Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    1. Svein Rømo

    Ap

    1. Juliane Bergersen

    Ap

    1. Jon Rusten

    Ap

    Felles for Sp Frp PP Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Anne Miklavic

    SP

    1. Ole Kristian Barli

    SP

    1. Svetlana K. Johnsen

    FrP

    1. Arne Ingvar Dobloug

    SP

    1. Tormod Skaare

    SP

    Høyre

    1. Heidi Helene Pabsdorff

    H

    1. Roar Wien

    H



    Behandling

    Forslag fremmet i møtet:

    Etter anmoding fra Kai Ove Berg (H) ble det avholdt forholdsvalg.

    Anita Ihle Steen (Ap) ba de som ønsket å stille liste om å levere sine listeforslag.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble levert av Atle Strand (Ap).

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble levert av Odd-Amund Lundberg (Sp).

    Listeforslag fra Høyre ble levert av Kai Ove Berg (H).

    Det var 38 representanter til stede under voteringen.

    Votering:

    Det ble benyttet valglister og stemmeurne.

    4 representanter fra administrasjonen ble utpekt som tellekorps.

    Opptellingen ble kontrollert av partienes gruppeledere.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti fikk 20 stemmer.

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista fikk 14 stemmer.

    Listeforslag fra Høyre fikk 3 stemmer.

    Det ble levert en blank stemme.

    D'Hondts metode ble benyttet for å beregne valgresultatet:

    Parti/fellesliste

    Antall stemmer lista har fått

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    Resultat

    Ap, MDG, SV

    20

    20,00

    10,00

    6,67

    5,00

    4,00

    3,33

    2,86

    2,50

    7

    Sp, RL , PP, FRP

    14

    14,00

    7,00

    4,67

    3,50

    2,80

    2,33

    2,00

    1,75

    5

    Høyre

    3

    3,00

    1,50

    1,00

    0,75

    0,60

    0,50

    0,43

    0,38

    1

    Blankt

    1

    1,00

    0,50

    0,33

    0,25

    0,20

    0,17

    0,14

    0,13

    0

    38

    13

    AP, SV og MDG fikk 7 representanter.

    Sp, Rl, PP, og FrP fikk 5 representanter.

    Høyre fikk 1 representant.

    De 7 øverste på listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    De 5 øverste på listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartiet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Nummer 1 på Høyres listeforslag ble valgt som fast representant. De øvrige 2 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

  • Valg av ordfører for perioden 2019-2023 Hoveddokument 265KB
    Brevdato: 24.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    Som ordfører velges Anita Ihle Steen (Ap)



    Behandling

    Valg av ordfører foregikk som flertallsvalg.

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    Som ordfører velges: Anita Ihle Steen (Ap).

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

  • Valg av varaordfører for perioden 2019-2023 Hoveddokument 265KB
    Brevdato: 24.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    Som varaordfører velges: Atle Strand (Ap)



    Behandling

    Valg av varaordfører foregikk som flertallsvalg.

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    Som varaordfører velges: Atle Strand (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

  • Valg av kontrollutvalg for perioden 2019-2023 Hoveddokument 357KB
    Brevdato: 26.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    Som kontrollutvalg i Ringaker kommune for perioden 2019-2023 velges:

    1. Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Rl

    Katrine Jakobsen Solberg

    SV

    Roar Pedersen

    Sp

    Lars Raknerud

    H

    Marit Elisabeth Gresseth

    Ap

    Kjerstin G. Lundgård

    2. Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    1. Oluf Maurud

    1. Ragnhild Myklebust

    1. Bernt Johan Scheffler

    1. Unni Øyen

    Felles for SP, PP, FrP, RL

    1. Amund Bøe

    1. Marina Venstad

    1. Erika Eriksen

    1. Thomas Fossen Elnes

    yre:

    1. Magnhild Olrud

    1. kon Olav Nesbakk

    3.

    4. Som nestleder av kontrollutvalget velges: Lars Raknerud (Sp)



    Behandling

    VALG AV KONTROLLUTVALG

    Valget ble gjennomført som avtalevalg.

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    1. Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Rl

    Katrine Jakobsen Solberg

    SV

    Roar Pedersen

    Sp

    Lars Raknerud

    H

    Marit Elisabeth Gresseth

    Ap

    Kjerstin G. Lundgård

    2. Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    1. Oluf Maurud

    1. Ragnhild Myklebust

    1. Bernt Johan Scheffler

    1. Unni Øyen

    Felles for SP, PP, FrP, RL

    1. Amund Bøe

    1. Marina Venstad

    1. Erika Eriksen

    1. Thomas Fossen Elnes

    yre:

    1. Magnhild Olrud

    1. kon Olav Nesbakk

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    VALG AV LEDER

    Valget ble gjennomført som flertallsvalg

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    Som leder av kontrollutvalget velges: Katrine Jakobsen Solberg (Rl)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    VALG AV NESTLEDER

    Valget ble gjennomført som flertallsvalg

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    Som nestleder av kontrollutvalget velges: Lars Raknerud (Sp).

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

  • Valg av utvalg og nemnder for perioden 2019-2023 Hoveddokument 945KB
    Brevdato: 24.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    1. Utvalg for oppvekst

    a.) Som faste representanter i utvalg for Oppvekst velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Willy Kroken

    H

    Heidi Helene Pabsdorf

    Ap

    Erling Segelstad

    Ap

    Nina Tollan

    Ap

    Jon Rusten

    Ap

    Rune Melgavis

    Sp

    Anne-Lise Mellbye

    Sp

    Tormod Skaare

    Sp

    Ole Kristian Barli

    PP

    Lene Kristine Eikeland

    Rødt

    Dyveke Irene Dufseth Lundsæter

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Siri Standal

    MDG

    1. Nora Evensen Jansrud

    Ap

    1. Jan Olav Tuterud

    Ap

    1. Ingvild Elise Ihle

    SV

    1. Hege Merete Strand

    Ap

    1. Reidar Bækkevold

    Ap

    1. Siv Merete Thoresen

    Ap

    Felles for SP, PP, FRP, RL

    1. Kirsti Johanne Gjestvang Wedum

    SP

    1. Hans Kristian Arnkværn

    Rl

    1. Rolf Johnny Skofsrud

    PP

    1. Thomas Skyberg

    Rl

    1. Ivar Haave

    FrP

    Rødt

    1. Arnulf Hustad

    Rødt

    1. Dordi Nygård

    Rødt

    1. Terje Jektvik

    Rødt

    Høyre

    1. Live Gjelten-Bergli

    Høyre

    1. Roar Wien

    Høyre

    c. )Som leder av utvalg for oppvekst velges: Willy Kroken (Ap)

    d.) Som nestleder i utvalg for oppvekst velges: Anne-Lise Mellbye (Sp)

    2. Utvalg for omsorg

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Arne Ingvar Dobloug

    Sp

    Per Sandbakken

    Sp

    Marte Røhnebæk

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Anne Lene Jonassen

    Ap

    Jørn Eriksen

    Ap

    Juliane Bergersen

    Ap

    Anders Nybakken

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Svein Rømo

    FrP

    Svetlana K. Johnsen

    b.)Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Kai Smeby

    SV

    1. Shahnaz Khani

    Ap

    1. Olav Brodalen

    Ap

    1. Håvard Hageberg

    MDG

    1. Kjerstin Olsrud

    Ap

    1. Iselin Klævahaugen

    Ap

    1. Randi Bækkevold

    Ap

    1. Bernt Johan Scheffler

    Ap

    Felles for Sp, PP, FrP, Rl

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    1. Jonas Vikran Hagen

    Sp

    1. Asbjørn Sletvold

    PP

    1. Rannveig Sletvold

    PP

    1. Ole Stendahl

    FrP

    1. Hans Kristian Arnkværn

    Rl

    c.)Som leder av utvalg for omsorg velges: Arne Ingvar Dobloug (Sp)

    d.)Som nestleder i utvalg for omsorg velges: Jørn Eriksen (Ap)

    3. Planutvalget

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    Ap

    Atle Strand

    Ap

    Siv Mali Høyby

    Ap

    Bernt Torp

    Ap

    Karianne Pettersen Hoel

    SV

    Christian Haugen

    MDG

    Thomas Eriksen

    Sp

    Odd-Amund Lundberg

    Sp

    Kjersti Røhnebæk

    Sp

    Trude Hustad

    PP

    Helge Vestheim

    FrP

    Lars Svendstad

    H

    Kai Ove Berg

    b. ) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Willy Kroken

    Ap

    1. Anne Lene Jonassen

    Ap

    1. Anders Nybakken

    Ap

    1. Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    1. Svein Rømo

    Ap

    1. Juliane Bergersen

    Ap

    1. Jon Rusten

    Ap

    Felles for Sp Frp PP Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Anne Miklavic

    SP

    1. Ole Kristian Barlie

    SP

    1. Svetlana K. Johnsen

    FrP

    1. Arne Ingvar Dobloug

    SP

    1. Tormod Skaare

    SP

    yre

    1. Heidi Helene Pabsdorff

    H

    1. Roar Wien

    H

    c.) Som leder av planutvalget velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    d.) Som nestleder i planutvalget velges: Atle Strand (Ap)

    e.) Rådmannen peker ut en medarbeider som har et særskilt ansvar for å ivareta barn og unges interesser i planleggingen, jf. pbl § 3-3.

    4. Valgstyret

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    Ap

    Atle Strand

    Ap

    Siv Mali Høyby

    Ap

    Bernt Torp

    Ap

    Karianne Pettersen Hoel

    SV

    Christian Haugen

    MDG

    Thomas Eriksen

    Sp

    Odd-Amund Lundberg

    Sp

    Kjersti Røhnebæk

    Sp

    Trude Hustad

    PP

    Helge Vestheim

    FrP

    Lars Svendstad

    H

    Kai Ove Berg

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Willy Kroken

    Ap

    1. Anne Lene Jonassen

    Ap

    1. Anders Nybakken

    Ap

    1. Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    1. Svein Rømo

    Ap

    1. Juliane Bergersen

    Ap

    1. Jon Rusten

    Ap

    Felles for Sp Frp PP Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Anne Miklavic

    SP

    1. Ole Kristian Barli

    SP

    1. Svetlana K. Johnsen

    FrP

    1. Arne Ingvar Dobloug

    SP

    1. Tormod Skaare

    SP

    yre

    1. Heidi Helene Pabsdorff

    H

    1. Roar Wien

    H

    c. )Som leder i valgstyret velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    d.) Som nestleder i valgstyret velges: Atle Strand (Ap)

    4. Landbruksutvalget

    1. ) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    Ap

    Atle Strand

    Ap

    Siv Mali Høyby

    Ap

    Bernt Torp

    Ap

    Karianne Pettersen Hoel

    SV

    Christian Haugen

    MDG

    Thomas Eriksen

    Sp

    Odd-Amund Lundberg

    Sp

    Kjersti Røhnebæk

    Sp

    Trude Hustad

    PP

    Helge Vestheim

    FrP

    Lars Svendstad

    H

    Kai Ove Berg

    1. ) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Willy Kroken

    Ap

    1. Anne Lene Jonassen

    Ap

    1. Anders Nybakken

    Ap

    1. Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    1. Svein Rømo

    Ap

    1. Juliane Bergersen

    Ap

    1. Jon Rusten

    Ap

    Felles for Sp Frp PP Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Anne Miklavic

    SP

    1. Ole Kristian Barli

    SP

    1. Svetlana K. Johnsen

    FrP

    1. Arne Ingvar Dobloug

    SP

    1. Tormod Skaare

    SP

    yre

    1. Heidi Helene Pabsdorff

    H

    1. Roar Wien

    H

    c.) Som leder av landbruksutvalget velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    d.) Som nestleder i landbruksutvalget velges: Atle Strand (Ap)

    5. Kunstutvalget

    a.) Som kommunens faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Willy Kroken

    H

    Heidi Helene Pabsdorff

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Navn

    Parti

    1. Thomas Eriksen

    MDG

    1. Anne-Lise Mellbye

    Sp

    c.) Som leder av kunstutvalget velges: Willy Kroken (Ap)

    d.) Som nestleder i kunstutvalget velges: Heidi Helene Pabsdorff (H)

    6. Administrasjonsutvalget

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    Bernt E. Torp

    Sp

    Lars Svendstrad

    H

    Heidi Helene Pabsdorff

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Karin M. Mathisen

    Sv

    1. Anne Marie Pettersen

    Ap

    1. Rune Melgalvis

    Ap

    1. Håvard Hageberg

    MDG

    Felles for SP, FRP, PP, RL

    1. Edgar Halvorsen

    RL

    1. Asbjørn Sletvold

    PP

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    Høyre

    1. Asle Skogstad

    H

    1. Live Gjelten-Bergli

    H

    c.) Som leder av administrasjonsutvalget velges: Nina Elisabeth Tollan (Ap)

    d.) Som nestleder i administrasjonsutvalget velges: Bernt E. Torp (Ap)

    7. Klagenemnda

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Juliane Bergersen

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Jon Rusten

    Ap

    1. Elin Enger

    Ap

    1. Marius Nybakke

    Ap

    1. Magnar Sætre

    Ap

    Felles for Sp, PP, FrP, Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    1. Edgar Halvorsen

    Rl

    c.) Som leder av Klagenemdna velges: Anne Miklavic (Sp)

    d.) Som nestleder i Klagenmnda velges: Arne Skarseth (Ap)

    8. Sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster

    a.) Som faste representanter velges:

    Navn:

    Milena Løftingsmo

    Einar Melheim

    Liv Marit Wold

    b.) Som vararepresentanter velges:

    1. Torbjørn Dybsand

    2. Haldis Schjerpen

    3. Ole Berg

    c.) Som leder av Sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster velges: Milena Løftingsmo

    d.) Som nestleder i Sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster velges: Einar Melheim.

    9. Klagenemnda for eiendomsskattetakster

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Juliane Bergersen

    b.) Som sakkyndig medlem velges: Ole Per Rustand

    c.) Som personlig varamedlem for Ole Per Rustand velges: Morten Halsten

    d.) Som leder av Klagenemnd for eiendomsskattetakster velges: Anne Miklavic (Sp)

    e.) Som nestleder i Klagenemnd for eiendomsskattetakster velges: Arne Skarseth (Ap)



    Behandling

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    UTVALG FOR OPPVEKST

    a. Som faste representanter i utvalg for oppvekst velges

    Parti

    Navn

    Ap

    Willy Kroken

    H

    Heidi Helene Pabsdorf

    Ap

    Erling Segelstad

    Ap

    Nina Tollan

    Ap

    Jon Rusten

    Ap

    Rune Melgavis

    Sp

    Anne-Lise Mellbye

    Sp

    Tormod Skaare

    Sp

    Ole Kristian Barli

    PP

    Lene Kristine Eikeland

    Rødt

    Dyveke Irene Dufseth Lundsæter

    b. Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Siri Standal

    MDG

    1. Nora Evensen Jansrud

    Ap

    1. Jan Olav Tuterud

    Ap

    1. Ingvild Elise Ihle

    SV

    1. Hege Merete Strand

    Ap

    1. Reidar Bækkevold

    Ap

    1. Siv Merete Thoresen

    Ap

    Felles for SP, PP, FRP, RL

    1. Kirsti Johanne Gjestvang Wedum

    SP

    1. Hans Kristian Arnkværn

    Rl

    1. Rolf Johnny Skofsrud

    PP

    1. Thomas Skyberg

    Rl

    1. Ivar Haave

    FrP

    Rødt

    1. Arnulf Hustad

    Rødt

    1. Dordi Nygård

    Rødt

    1. Terje Jektvik

    Rødt

    Høyre

    1. Live Gjelten-Bergli

    Høyre

    1. Roar Wien

    Høyre

    Votering:

    Forslag til sammensetning i utvalg for oppvekst ble enstemmig vedtatt.

    LEDER AV UTVALG FOR OPPVEKST

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av gruppelederne følgende forslag:

    Som leder av utvalg for oppvekst velges: Willy Kroken (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV UTVALG FOR OPPVEKST

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i utvalg for oppvekst velges: Anne-Lise Mellbye (Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    UTVALG FOR OMSORG

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    a.) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Arne Ingvar Dobloug

    Sp

    Per Sandbakken

    Sp

    Marte Røhnebæk

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Anne Lene Jonassen

    Ap

    Jørn Eriksen

    Ap

    Juliane Bergersen

    Ap

    Anders Nybakken

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Svein Rømo

    FrP

    Svetlana K. Johnsen

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Kai Smeby

    SV

    1. Shahnaz Khani

    Ap

    1. Olav Brodalen

    Ap

    1. Håvard Hageberg

    MDG

    1. Kjerstin Olsrud

    Ap

    1. Iselin Klævahaugen

    Ap

    1. Randi Bækkevold

    Ap

    1. Bernt Johan Scheffler

    Ap

    Felles for Sp, PP, FrP, Rl

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    1. Jonas Vikran Hagen

    Sp

    1. Asbjørn Sletvold

    PP

    1. Rannveig Sletvold

    PP

    1. Ole Stendahl

    FrP

    1. Hans Kristian Arnkværn

    Rl

    Votering:

    Forslag til sammensetning i utvalg for omsorg ble enstemmig vedtatt.

    LEDER AV UTVALG FOR OMSORG

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av utvalg for omsorg velges: Arne Ingvar Dobloug (Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV UTVALG FOR OMSORG

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i utvalg for omsorg velges: Jørn Eriksen (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    PLANUTVALGET

    Etter anmoding fra Kai Ove Berg (H) ble det avholdt forholdsvalg.

    Ordfører Anita Ihle Steen (Ap) ba de som ønsket å stille liste om å levere sine listeforslag.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble levert av Atle Strand (Ap).

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble levert av Odd-Amund Lundberg (Sp).

    Listeforslag fra Høyre ble levert av Kai Ove Berg (H).

    Det var 38 representanter til stede under voteringen.

    Votering:

    Det ble benyttet valglister og stemmeurne.

    4 representanter fra administrasjonen ble utpekt som tellekorps.

    Opptellingen ble kontrollert av partienes gruppeledere.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti fikk 21 stemmer.

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista fikk 14 stemmer.

    Listeforslag fra Høyre fikk 3 stemmer.

    Det var ingen blanke stemmer.

    D'Hondts metode ble benyttet for å beregne valgresultatet:

    Parti/fellesliste

    Antall stemmer lista har fått

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    Resultat

    Ap, MDG, SV

    21

    21,00

    10,50

    7,00

    5,25

    4,20

    3,50

    3,00

    2,63

    7

    Sp, RL , PP, FRP

    14

    14,00

    7,00

    4,67

    3,50

    2,80

    2,33

    2,00

    1,75

    5

    Høyre

    3

    3,00

    1,50

    1,00

    0,75

    0,60

    0,50

    0,43

    0,38

    1

    Blankt

    0

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0

    38

    13

    Ap, MDG og SV fikk 7 representanter.

    Sp, Rl, PP og FrP og Rl fikk 5 representanter.

    Høyre fikk 1 representant.

    De 7 øverste på listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    De 5 øverste på listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartiet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Nummer 1 på Høyres listeforslag ble valgt som fast representant. De øvrige 2 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Navn på representanter og vararepresentanter framkommer i sakens vedtak.

    LEDER AV PLANUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av planutvalget velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV PLANUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i planutvalget velges: Atle Strand (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    INNSTILLINGENS PUNKT 3e

    Innstillingens punkt 3 e ble enstemmig vedtatt.

    VALGSTYRET

    Etter anmoding fra Kai Ove Berg (H) ble det avholdt forholdsvalg.

    Anita Ihle Steen (Ap) ba de som ønsket å stille liste om å levere sine listeforslag.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble levert av Atle Strand (Ap).

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble levert av Odd-Amund Lundberg (Sp).

    Listeforslag fra Høyre ble levert av Kai Ove Berg (H).

    Det var 38 representanter til stede under voteringen.

    Votering:

    Det ble benyttet valglister og stemmeurne.

    4 representanter fra administrasjonen ble utpekt som tellekorps.

    Opptellingen ble kontrollert av partienes gruppeledere.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti fikk 21 stemmer.

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista fikk 14 stemmer.

    Listeforslag fra Høyre fikk 3 stemmer.

    Det var ingen blanke stemmer.

    D'Hondts metode ble benyttet for å beregne valgresultatet.

    Parti/fellesliste

    Antall stemmer lista har fått

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    Resultat

    Ap, MDG, SV

    21

    21,00

    10,50

    7,00

    5,25

    4,20

    3,50

    3,00

    2,63

    7

    Sp, RL , PP, FRP

    14

    14,00

    7,00

    4,67

    3,50

    2,80

    2,33

    2,00

    1,75

    5

    Høyre

    3

    3,00

    1,50

    1,00

    0,75

    0,60

    0,50

    0,43

    0,38

    1

    Blankt

    0

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0

    38

    13

    Ap, MDG og SV fikk 7 representanter.

    Sp, Rl, PP og FrP og Rl fikk 5 representanter.

    Høyre fikk 1 representant.

    De 7 øverste på listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    De 5 øverste på listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartiet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Nummer 1 på Høyres listeforslag ble valgt som fast representant. De øvrige 2 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Navn på representanter og vararepresentanter framkommer i sakens vedtak.

    LEDER I VALGSTYRET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder i valgstyret velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER I VALGSTYRET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i valgstyret velges: Atle Strand (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    LANDBRUKSUTVALGET

    Etter anmoding fra Kai Ove Berg (H) ble det avholdt forholdsvalg.

    Anita Ihle Steen (Ap) ba de som ønsket å stille liste om å levere sine listeforslag.

    Felles listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble levert av Atle Strand (Ap).

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble levert av Odd-Amund Lundberg (Sp).

    Listeforslag fra Høyre ble levert av Kai Ove Berg (H).

    Det var 38 representanter til stede under voteringen.

    Votering:

    Det ble benyttet valglister og stemmeurne.

    4 representanter fra administrasjonen ble utpekt som tellekorps.

    Opptellingen ble kontrollert av partienes gruppeledere.

    Felles listeforslag fra Arbederpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti fikk 21 stemmer.

    Felles listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista fikk 14 stemmer.

    Listeforslag fra Høyre fikk 3 stemmer.

    D'Hondts metode ble benyttet for å beregne valgresultatet.

    Parti/fellesliste

    Antall stemmer lista har fått

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    Resultat

    Ap, MDG, SV

    21

    21,00

    10,50

    7,00

    5,25

    4,20

    3,50

    3,00

    2,63

    7

    Sp, RL , PP, FRP

    14

    14,00

    7,00

    4,67

    3,50

    2,80

    2,33

    2,00

    1,75

    5

    Høyre

    3

    3,00

    1,50

    1,00

    0,75

    0,60

    0,50

    0,43

    0,38

    1

    Blankt

    0

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0,00

    0

    38

    13

    Ap, MDG og SV fikk 7 representanter.

    Sp, Rl, PP og FrP og fikk 5 representanter.

    Høyre fikk 1 representant.

    De 7 øverste på listeforslag fra Arbeiderpartiet, Miljøpartiet De Grønne og SV-Sosialistisk venstreparti ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    De 5 øverste på listeforslag fra Senterpartiet, Fremskrittspartiet, Pensjonistpartiet og Ringsaklista ble valgt som faste representanter. De resterende 7 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Nummer 1 på Høyres listeforslag ble valgt som fast representant. De øvrige 2 ble valgt som vararepresentanter i den rekkefølge de var oppført på valglisten.

    Navn på representanter og vararepresentanter framkommer i sakens vedtak.

    LEDER I LANDBRUKSUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av landbruksutvalget velges: Anita Ihle Steen (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER I LANDBRUKSUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i landbruksutvalget velges: Atle Strand (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    KUNSTUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som kommunens faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Willy Kroken

    H

    Heidi Helene Pabsdorff

    Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Navn

    Parti

    1. Thomas Eriksen

    MDG

    1. Anne-Lise Mellbye

    Sp

    Votering:

    Forslag til sammensetning i kunstutvalget ble enstemmig vedtatt.

    LEDER AV KUNSTUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av kunstutvalget velges: Willy Kroken (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV KUNSTUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Møteleder fremmet følgende forslag:

    Som nestleder i kunstutvalget velges: Heidi Helene Pabsdorff (H)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    ADMINISTRASJONSUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Nina Elisabeth Tollan

    Ap

    Bernt E. Torp

    Sp

    Lars Svendstrad

    H

    Heidi Helene Pabsdorff

    Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Karin M. Mathisen

    Sv

    1. Anne Marie Pettersen

    Ap

    1. Rune Melgalvis

    Ap

    1. Håvard Hageberg

    MDG

    Felles for SP, FRP, PP, RL

    1. Edgar Halvorsen

    RL

    1. Asbjørn Sletvold

    PP

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    Høyre

    1. Asle Skogstad

    H

    1. Live Gjelten-Bergli

    H

    Votering:

    Forslag til sammensetning av administrasjonsutvalget ble enstemmig vedtatt.

    LEDER AV ADMINISTRASJONSUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av administrasjonsutvalget velges: Nina Elisabeth Tollan (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV ADMINISTRASJONSUTVALGET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i administrasjonsutvalget velges: Bernt E. Torp (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    KLAGENEMNDA

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Juliane Bergersen

    Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Jon Rusten

    Ap

    1. Elin Enger

    Ap

    1. Marius Nybakke

    Ap

    1. Magnar Sætre

    Ap

    Felles for Sp. PP, FrP og Rl

    1. Lene Kristine Eikeland

    PP

    1. Elna Løvstuen

    FrP

    1. Edgar Halvorsen

    Rl

    Votering:

    Forslag til sammensetning i utvalg klagenemnda ble enstemmig vedtatt.

    LEDER I KLAGENEMNDA

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av klagenemdna velges: Anne Miklavic (Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER I KLAGENEMNDA

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i klagenmnda velges: Arne Skarseth (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    SAKKYNDIG NEMND FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter velges:

    Navn:

    Milena Løftingsmo

    Einar Melheim

    Liv Marit Wold

    Som vararepresentanter velges:

    1. Torbjørn Dybsand

    2. Haldis Schjerpen

    3. Ole Berg

    Votering:

    Forslag til sammensetning i sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster ble enstemmig vedtatt.

    LEDER AV SAKKYNDIG NEMND FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster velges: Milena Løftingsmo

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER AV SAKKYNDIG NEMND FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i sakkyndig nemnd for eiendomsskattetakster velges: Einar Melheim.

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    KLAGENEMNDA FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Sp

    Anne Miklavic

    Ap

    Arne Skarseth

    Ap

    Juliane Bergersen

    Som sakkyndig medlem velges: Ole Per Rustand

    Som personlig varamedlem for Ole Per Rustand velges: Morten Halsten

    Votering:

    Forslag til sammensetning i klagenemdna for eiendomsskattetakster ble enstemmig vedtatt.

    LEDER I KLAGENEMNDA FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som leder av klagenemnda for eiendomsskattetakster velges: Anne Miklavic (Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    NESTLEDER I KLAGENEMNDA FOR EIENDOMSSKATTETAKSTER

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som nestleder i klagenemnda for eiendomsskattetakster velges: Arne Skarseth (Ap)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

  • Valg av kommunens representanter til Kommunenes sentralforbund (KS) 2019-2023 Hoveddokument 345KB
    Brevdato: 26.09.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    a. ) Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    MDG

    Thomas Eriksen

    SV

    Christian Haugen

    SP

    Odd-Amund Lundberg

    Rl

    Katrine Jakobsen Solberg

    b.) Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Atle Strand

    AP

    1. Siv Mali Høyby

    AP

    1. Willy Kroken

    AP

    1. Siri Standal

    MDG

    1. Kai Smeby

    SV

    Felles for SP, PP, FrP, Rl

    1. Kjersti Røhnebæk

    Sp

    1. Helge Vestheim

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Marina Venstad

    FRP



    Behandling

    Valget ble gjennomført som avtalevalg.

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter velges:

    Parti

    Navn

    Ap

    Anita Ihle Steen

    MDG

    Thomas Eriksen

    SV

    Christian Haugen

    SP

    Odd-Amund Lundberg

    Rl

    Katrine Jakobsen Solberg

    Som vararepresentanter velges i nummerert rekkefølge:

    Felles for Ap, SV, MDG

    Parti

    1. Atle Strand

    AP

    1. Siv Mali Høyby

    AP

    1. Willy Kroken

    AP

    1. Siri Standal

    MDG

    1. Kai Smeby

    SV

    Felles for SP, PP, FrP, Rl

    1. Kjersti Røhnebæk

    Sp

    1. Helge Vestheim

    PP

    1. Per Sandbakken

    SP

    1. Marina Venstad

    FRP

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

  • Valg av representanter til Regionrådet, Sirkula og Hias 2019-2023 Hoveddokument 434KB
    Brevdato: 23.10.2019
    Dokumenttype: Saksfremlegg
    Ansvarlig enhet: Strategi- og utviklingsseksjonen
    Saksbehandler: Hanne Vandraas

    Dokumenter

     

    Vedtak

    Vedtak:

    1. Som faste representanter og personlige varerepresentanter velges til regionrådet

    Navn

    Fast representant

    Personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Atle Strand (Ap)

    Christian Haugen (SV)

    Siv Mali Høyby (Ap)

    Odd-Amund Lundberg

    Kjersti Røhnebæk (SP)

    2.Som faste representanter med personlige vararerpresentanter til representantskapet i HIAS velges:

    Navn

    Fast representant

    Personlig personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Thomas Eriksen (MDG)

    Odd-Amund Lundberg (Sp)

    Kjersti Røhnebæk(Sp)

    3.Som faste representanter med personlige vararerpresentanter til representantskapet i SIRKULA velges

    Navn

    Fast representant

    Personlig personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Thomas Eriksen (MDG)

    Odd-Amund Lundberg (Sp)

    Kjersti Røhnebæk(Sp)



    Behandling

    Valgene ble gjennomført som avtalevalg:

    1. REGIONRÅDET

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter og personlige varerepresentanter velges til regionrådet:

    Navn

    Fast representant

    Personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Atle Strand (Ap)

    Christian Haugen (SV)

    Siv Mali Høyby (Ap)

    Odd-Amund Lundberg

    Kjersti Røhnebæk (SP)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    2. HIAS

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter og personlige varerepresentanter velges til Hias

    Navn

    Fast representant

    Personlig personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Thomas Eriksen (MDG)

    Odd-Amund Lundberg (Sp)

    Kjersti Røhnebæk(Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

    3. SIRKULA

    Forslag fremmet i møtet:

    Anita Ihle Steen (Ap) fremmet på vegne av partienes gruppeledere følgende forslag:

    Som faste representanter og personlige varerepresentanter velges til SIRKULA:

    Navn

    Fast representant

    Personlig personlig vararepresentant

    Anita Ihle Steen (Ap)

    Thomas Eriksen (MDG)

    Odd-Amund Lundberg (Sp)

    Kjersti Røhnebæk(Sp)

    Votering:

    Forslag fremmet i møtet ble enstemmig vedtatt.

Fremmøte

Fremmøte
PolitikerPartiMedlemstypeE-Post
Jørn Strandjst@ringsaker.kommune.no
Espen Hvalbyespen.hvalby@ringsaker.kommune.no
Alf Thomassenalf.thomassen@ringsaker.kommune.no
Lars Erik Hermansenlars.erik.hermansen@ringsaker.kommune.no
Anita Ihle SteenArbeiderpartietOrdførerais@ringsaker.kommune.no
Siv Mali HøybyArbeiderpartietMedlemsivmali@live.no
Atle StrandArbeiderpartietMedlemAtle.Strand@moelven.no
Bernt Egil TorpArbeiderpartietMedlembernt@kutube.no
Anne Lene Jonassen ArbeiderpartietMedlemanne_lene@live.no
Willy KrokenArbeiderpartietMedlemw-kroke@online.no
Kjerstin G. LundgårdArbeiderpartietMedlemkjerstingl@gmail.com
Karianne Pettersen HoelArbeiderpartietMedlemkariapet@online.no
Erling SegelstadArbeiderpartietMedlemerling.segelstad@gmail.com
Anders NybakkenArbeiderpartietMedlemandersny@bbnett.no
Arne SkarsethArbeiderpartietMedlemarneant@frisurf.no
Nina Elisabeth TollanArbeiderpartietMedlemntollan@gmail.com
Jørn EriksenArbeiderpartietMedlemjer@ringsaker.kommune.no
Jon RustenArbeiderpartietMedlemrusten.jon@gmail.com
Juliane BergersenArbeiderpartietMedlemjulianebergersen@hotmail.com
Rune MelgalvisArbeiderpartietMedlemrune.melgalvis@gmail.com
Kristian SylliåsenArbeiderpartietMedlemkristian.syll@gmail.com
Lars SvendstadFremskrittspartietMedlemlars-svendstad@hotmail.com
Kai Ove BergHøyreMedlemkaioveberg@gmail.com
Heidi Helene PabsdorffHøyreMedlemheidi_pab@hotmail.com
Roar WienHøyreMedlemroar.wien@proideas.no
Thomas EriksenMiljøpartiet De GrønneMedlemstemmdg.thomaseriksen@gmail.com
Helge VestheimPensjonistpartietMedlemhelgeves@bbnett.no
Lene Kristine EikelandPensjonistpartietMedlemlenekristineeikeland@hotmail.com
Katrine Jakobsen SolbergRingsaklistaMedlemkatrine-solberg@live.no
Dyveke Irene Dufseth LundsæterRØDTMedlemdyvekeirene@live.no
Odd-Amund LundbergSenterpartietMedlemodlund@online.no
Marte RøhnebækSenterpartietMedlemmarte@nerlien-gard.no
Trude Hustad SenterpartietMedlemtrudehustad@bbnett.no
Arne Ingvar DoblougSenterpartietMedlemarindobl@online.no
Anne-Lise MellbyeSenterpartietMedlemlmellbye@gmail.com
Anne MiklavicSenterpartietMedlemamiklavic@hotmail.com
Per SandbakkenSenterpartietMedlempersandb@online.no
Tormod SkaareSenterpartietMedlemskaare.tormod@gmail.com
Ole Kristian BarliSenterpartietMedlemokb@strandunikorn.no
Christian HaugenSV-Sosialistisk VenstrepartiMedlemchaugen@online.no
Nora Evensen JansrudArbeiderpartietVaramedlemnoraej@live.no
Shahnaz KhaniArbeiderpartietVaramedlemvenus342@gmail.com
Svein Rømo (Ikke møtt) ArbeiderpartietMedlemsveiromo@bbnett.no
Svetlana K. Johnsen (Ikke møtt) FremskrittspartietMedlems.k.j@online.no
Kjersti Røhnebæk (Ikke møtt) SenterpartietMedlemkjersti.rohnebak@gmail.com
ACOS Innsyn levert av ACOS AS